Makaleler » Blog » Mobilya Alırken Ufak Bir İpucu

Mobilya Alırken Ufak Bir İpucu

Mobilya Alırken Ufak Bir İpucu

 

Daha önceden mobilya alışverişi deneyimi yaşamayan mobilya müşterilerinin ‘hangi tarz mobilya alsam?’ sorusunun birçok seçeneği olmaktadır. Bugün ki makalemde birçok kullanıcının ve müşterinin nereden başlasam sorusunu yanıltmaya çalışacağım. Mobilya demişken daha önce ferah ve nezih bir evde bulundunuz ve sırrını merak ettiniz mi? Mobilya gereksinimini ve alan tasarrufu sağlayarak ferah bir yaşam standardı sağlamak için mobilya ihtiyacı kategorize edilmiştir. Bugün gelinen son noktada bir evde tüm farklı odalar için özel tasarım kategorileri bulunmaktadır.

Örneğin;  yatak odaları için kullanıma uygun tasarımlar olan yatak odası modelleri, misafirlerim rahat etsin sohbet ederken düzenimden ödün vermek istiyorum çağrısına uygun yemek odası takımları, TV izleme konforu adına ve etraftaki ufak çaplı düzensizliği önlemek için TV üniteleri ve de bunların içinde özellikle sağlık konusunda önem kazanan koltuk takımları gibi örnekler çoğaltılabilir. Şimdi, mobilyada genel geçer kategorilere göz atalım.

 

Yatak Odası Takımları

 

Mobilya sektörü ihtiyaçlar doğrultusunda hızla kendi tamamlayarak gelişiyor. Daha önceleri mobilya müşterisi yatak odası alırken örneğin, yatak odası için ihtiyaçları alırken teker teker modülleri alıyor ve kombine etmek zorunda kalıyordu. Tıpkı ayakkabıyı, pantolon ve kazak kombini oluşturmak gibi bir durum oluyordu. Nitekim mobilya alırken ilçe ilçe gezmek durumu biraz can sıkabiliyordu. Gardırop aldım komodin bakıyorum, karyola aldım şifonyer arıyorum gibi sorunlar artık günümüzde yaşanmıyor. Evleniyor veya mobilyalarınızı yeniliyorsanız yatak odasından başlayarak strateji oluşturmanızı tavsiye ederim.

Yatak odası takımı demişken, öncelikle odanızın boyasının ne olacağı, odanızın ölçüleri hakkında mutlaka bilginiz olmalı, ölçüye benzer şekilde pencerenizi mutlaka hesaba katın ( gardrop ve karyola havalandırmaya engel olabilir) ve en önemlisi bütçeniz konusunda ısrarcı olun ve istediğiniz modeli sonuna kadar araştırın.

 

Yemek Odası Takımları

 

Toplum olarak misafir ağırlamayı sevdiğimizi tüm dünya bilir. Bu yüzden tüm müşteriler gibi sizde yemek odası takımı alırken salonunuza büyük önem vereceksiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken konulardan önemlisi masadır. Herkes güzel bir masayı hayal eder ve mobilya sektöründe birçok masa çeşidi bulunmaktadır. Masanın üstünde yemek yenecek olması önemli bir husustur ve hijyen açısından kolaylıkla temizlenebilir olmalıdır. Kalabalık bir sürprizle karşılaştığımızda masanın açılabilir olması elzem tabii ki. Yemek odası takımının diğer bir modülü olan sandalyeler günlük hayatta sıkça deneyim kazanıldığından genellikle kolaylıkla seçilmektedir. Öyle ki, hatırlatmaktan zarar gelmez oturum rahatlığını sağlığınız açınızdan ikinci plana atmayın. Ve yemek odası için önemli olarak konsoldan bahsedelim. Nitelikli yemek odasının tamamlayıcısı olan konsolun tasarımı odanıza spesifik bir görünüm katacaktır. Bu yüzden ayna hepsi birlikte düşünülmelidir. Sandalyesi veya masası için ve yahut konsolu için yemek odası takımı tercih ederseniz, mobilyalarınız odanıza kurulduğunda kötü bir deneyim yaşayabilirsiz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4