Makaleler » Blog » Ahşap Mobilya Renkleri Nelerdir 2023

 Ahşap Mobilya Renkleri Nelerdir 2023

 Ahşap Mobilya Renkleri

Ahşap mobilya renkleri geniş skalada incelenmektedir. Sayısız sayılabilecek çeşitlilikte mobilya rengi mevcuttur. Her renk ayrı bir zevk ürünüdür. Her biri diğerinden farklı bir hava katmakta ve kullanıcısını memnun etmektedir.

Hemen hemen her tarza ve zevke uygun farklı bir mobilya renginin bulunması mümkündür. Modern dekorasyonlarda sıklıkla tercih edilen ahşap mobilyalarda yer alan renk seçenekleri de kullanıcıları memnun etmektedir. Şık dekorasyon öğeleri arasında yer almaktadırlar.

Ahşap Mobilyalar İçin Renk Önerileri

Ahşap malzemeler ile şık ve zevkli bir dekorasyon oluşturulabilmesi için öncelikle renk seçimi yapılması gerekmektedir. Oldukça fazla çeşide sahip olan renk seçenekleri içinde seçim yapmak ne istenildiği bilindiği sürece kolay olmaktadır. Sert tonlar mı yoksa birbiri ile uyum sağlayan renklerin bir arada kullanımı mı? Kişisel zevklere uygun pek çok farklı çeşitte mobilya rengi seçeneği kullanıcılarını beklemektedir.

  • En sık tercih edilen renkler arasında sedir ağacı rengi bulunmaktadır. Sedir ağacı kaynaklı mobilyalar kızıla yakın bir kahverengi renginde olmaktadırlar. Kızıllık seviyesi yükseldikçe modern dekorasyona uyumu kolaylaşmaktadır. Ayrıca kendiliğinden sahip olduğu koku da mobilyalarda görülebilmektedir.
  • Kiraz ağacı rengi bir diğer sık kullanılan şık renk tercihi olarak görülmektedir. Sert yapılı ağacın renk skalası kızıl ve kahverengi aralığında oynamaktadır. Özellikle yemek masalarında çok tercih edilir.
  • Diş budak ağacı rengi ilgi çeken renkler arasında yer alır. Tamamlayıcı olarak tabir edilen mobilyalarda sıklıkla bu renk tercih edilir.
  • Maun ağacı rengi ise batı Hindistan’dan dünyaya yayılan bir renktir. Kırmızıya dönük koyu renkleri ile dikkat çekerler. Göz alıcı yansımalar yapan renk tonu sıklıkla beğenilmektedir.
  • Akçaağaç rengi güçlü duruşu ile çok sevilen renklerin arasında yer alır. Kreme yakın açık rengi ile mutfak dolabı gibi mobilyalarda sıklıkla tercih edilir.
  • Son olarak ceviz ağacı rengi de sevilenlerin başında yere alır.

Ahşap Mobilya Rengi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ahşap mobilya renkleri içinden seçim yaparken sadece rengin beğenilmesine odaklanılması sonrasında pişman olunmasına yol açabilir. Ayrıca yeni sayılabilecek farklı renklere yer vermek evinizde gördüğünüz görüntünün size daha heyecan verici olmasını sağlayabilir.

Renk seçimi yapılırken yeniliklere yer verilmesi, renklerin diğer mobilyalarla olan uyumunun irdelenmesi, evin genel havasının göz önünde bulundurulması önerilmektedir. Cesur farklılıklar hoşunuza gidebilir. Ancak büyük uyumsuzluklar da can sıkıcı olabilmektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim