Makaleler » Blog » Country Mobilyalar

Country Mobilyalar

Country Mobilyalar

Mobilya evin güzelliğine güzellik katan en önemli dekorlardan bir tanesidir. İç güzelliğinizi evinize yansıtarak size misafirliğe gelen kişilere henüz ilk etapta oldukça derin bir iz bırakabileceğinizi biliyor musunuz? İşte bu anlamda en önemli özelliklerin başında “country mobilyalar” gelmektedir. Country yemek odaları ve yatak odaları ile evinizi baştan aşağı değiştirmeye hazır mısınız?

Country mobilya kelimesini eğer ilk defa duyuyorsanız sizlere bunu anlatmanın oldukça basit ve etkili bir yolu bulunuyor. Bu mobilyaların özellikleri arasında bulunan;

Çiçekli desenler

Lake boya

Duvar kağıt ve motifleri

Bordürler

Eski görünümlü eskitme mobilyalar

Yukarıdaki özellikler bu tarzın en dikkat çeken özellikleri arasında bulunuyor. Yani kısaca evinize bir renk katmak istiyorsanız eğer o zaman sizin için doğru adres bu tarzdır diyebiliriz.

Her millete ve tarza göre farklılık gösteren Country’lerde dikkat çeken en önemli farklılık şu başlıklarda gizlidir. Fransız, Shaker, İngiliz, Rustik Country tarzları günümüzde en çok ilgi çeken unsurlar olarak dikkat çekmektedir.

Country Yemek ve Yatak Odaları

1900’lü yılların başında ortaya çıkan bu tarz öncelikli olarak Amerika’da kendini gösterse de sonrasında Fransa ve İngiltere’de daha fazla tutulmuştur. İlk başlarda kırsal kesimde yaşayan kişiler arasında yaygın bir şekilde kullanılsa da zamanla farklı amaçlar içinde kullanılmıştır.

Country tarzı sadece evin salon kısmında kendini göstermez. Özellikle yemek odaları ve yatak odaları ile daha bir geniş alana bu tarzı yayma şansına sahipsiniz. Country yatak odaları ile birlikte sizlerde gününüzün en az 3’te birini geçirdiğiniz evin bu kısmını zevkinize göre döşeme şansına sahip olabilirsiniz. Evinizi son derece geniş gösteren bu mobilyalarla çehrenizi değiştirmeye hazır mısınız?

Country tarzı denilince akla bir takım renkler hemen gelebilmektedir. Bu renkler: beyaz, krem, pembe, sarı ve turuncudur. Çoğu zaman cansız seçimlerden oluşan bu renk karışımlarını doğru bir şekilde bir araya getirdiğinizde elde edeceğiniz görüntüleri bir hayal etsenize? Sitemiz ile birlikte sizlere bu muhteşem görüntüye anında ulaşım olanağı sunuyoruz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim