Makaleler » Blog » En İyi Koltuk Süngeri Hangisi?

En İyi Koltuk Süngeri Hangisi?

En İyi Koltuk Süngeri Hangisi?

 

Sünger, koltuklarda oturma kalitesini belirleyen en önemli faktör olduğu gibi koltuğun kullanım süresinin de uzamasını ya da kısalmasını belirler. Bu nedenle koltuk almayı planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri de süngeridir. 
Koltuklarda kullanılan farklı sünger çeşitleri bulunuyor. Birçok özelliğe sahip olarak üretilmiş olan bu süngerler her mobilya için farklı kullanılabilir.
Aşağıda koltuk takımı almak isteyenlerin hangi süngerler kullanıldığını anlamalarını sağlayacak önemli bilgiler yer almaktadır.
Koltuk Takımı Süngeri Nasıl Olmalı?
Koltuk takımı süngeri nasıl olmalı? Sorusunun yanıtını merak edenler yazımızı sonuna kadar okumalı. Süngerin kalitesi koltuk takımının kalitesini de belirler. Satın alındıktan sonra uzun yıllar aynı konforda oturmak isteyenler mutlaka kaliteli tercihler yapması gerekir. Aksi takdirde süngerin çökmesi, deforme olması ya da sertleşmesi gibi durumla karşı karşıya kalınabilir.
Satın aldığınız koltuk takımı süngerinde elyaf miktarı da önemli bir konudur. Koltuk takımında olması gereken sünger kalitesi Gri 32 ve 38 dansite adı verilen süngerlerdir. Koltuk takımında bu tip bir sünger kullanılmışsa bu iyi bir koltuk takımı demektir. Standartların biraz daha üzerinde sünger olsun istiyorsanız bu durumda 35 dansite ve HR gibi sünger modelleri de tercih edilebilir. Bu süngerler hem kaliteli hem de lüks süngerlerdir. 
Koltuk Süngeri Kalitesi Nasıl Anlaşılır?
Koltuklarda kullanılmış olan süngerin kalitesini nasıl anlarım diyorsanız dikkat etmeniz gereken husus süngerin yoğunluğudur. Yüksek yoğunluğa sahip olan süngerler kalındır. İçeriğinde kullanılan elyaf miktarı süngerin oturma kalitesine etki eder. Süngerin yoğunluğu DNS şeklinde ifade edilir. Konforlu bir sünger 28 DNS’den başlayarak 40 DNS’ye kadar gidebilir. Sağlam bir koltuk ve sünger olsun isteniyorsa 32 DNS yeterli olacaktır. 
DNS oranı yüksek olduğu sürece koltuk takımının kullanım süresi de o kadar uzun olacaktır. Eğer koltuğu deneme imkanına sahipseniz o zaman oturduğunuzda farkı kolayca anlayabilirsiniz. Deneme imkanınız bulunmuyorsa satıcıdan mutlaka sünger ve yoğunluk miktarını öğrenmelisiniz.
Süngerin kalınlığı 13 cm olmalıdır. Kalınlık dışarıdan bakıldığında anlaşılamayacağından dolayı yine bunu satıcıya sorarak öğrenebilmeniz mümkün. İnce süngerler oturma konforu sağlayamayacağı gibi bir süre sonra çökme ve sarkma gibi sorunlara neden olabilir. 
Koltuk Takımı Süngerleri
En iyi koltuk süngeri hangisi az çok anlaşıldı diye düşünüyoruz. Bu nedenle yukarıda bahsetmiş olduğumuz değerler mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. İnsanların genellikle koltuk takımı satın alırken yaptıkları hata koltukların tasarım ve fiyatlarına odaklanmalarıdır. Oysaki kaliteli bir koltuk pahalı bir koltuk demek değildir. Bu nedenle koltuk almadan önce koltuğun türünden ve kalitesinden anlamadığınızı düşünüyorsanız mutlaka bilen birine danışmanız gerekir.
MOBSET satışını yaptığı tüm koltuk modellerinde kaliteyi ve bütçeyi ön planda tutmuştur. Bunun için ister mağazamızdan alın isterseniz internetten sipariş verin merak ettiğiniz tüm bilgiler detaylarıyla aktarılacaktır.
35 Hr Koltuk Süngeri Nedir?
Koltuk süngerlerinde kullanılan HR kelimeleri süngerin esnekliğini ifade eder. Yüksek esneklik değerine sahip olan süngerler kaliteli süngerlerdir. Deneme şansınız olduğunda normal bir süngerle HR değeri yüksek olan bir süngere oturduğunuzda aradaki farkı bilmeseniz de hemen anlayabilirsiniz. Koltuk takımı satın alınırken özellikle bu oranı göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. 
Süngerde Dansite Nedir?
Süngerlerde kullanılan dansite, süngerin yoğunluğunu ifade eden bir terimdir. Süngerlerde dansite oranı 28’den başlar 40’a kadar gider. 40 en üst rakam olmakla birlikte en lüks demektir. Normal bir koltuk olmasını istiyorsanız sizin için yeterli olan DNS oranı 32 olmalıdır.
https://www.mobilyaseti.com/ 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim