Makaleler » Blog » Eviniz İçin Bohem Oturma Odası Fikirleri

Eviniz İçin Bohem Oturma Odası Fikirleri

Bohem tarzı oturma odaları, özgür ruhlu ve çok kültürlü özellikleri nedeniyle şehirli ev sahipleri arasında trend oluyor.

Bohem iç tasarım, etkisini birden çok kültürden alan bir stildir. Dünyanın dört bir yanından tasarım fikirlerini benimsediği için dekor nesneleri, desenler, tekstiller vb. katmanları aracılığıyla bireysel kişiliğin eğlenceli ifadesini teşvik eder. Diğer oturma odası tarzlarıyla karşılaştırıldığında, bohem bir oturma odası, mekana rahat, yaşanmış, davetkar, tasasız ve rahat bir hava kattığı ve aynı zamanda benzersiz bir estetik göründüğü için belirgin bir şekilde öne çıkıyor. 

İşte Oturma Odasındaki Bohem İç Tasarımın Bazı Tipik Unsurları:

Renkler: Nötr renkler, toprak renkleri ve canlı renklerin karışımı. Ancak, parlak renkleri yalnızca aşırıya kaçmadan kullanın.

Dekor Öğeleri: El yapımı heykelcikler, parlak ve desenli minderler, uzun hasır çiçek standartlarında yeşil saksı bitkileri, tablolar, sanatsal tabaklar.

Mobilya Parçaları: Çiçek sehpaları, sallanan sandalye, rahat koltuklar, geniş kanepe, sehpa, puflar, yumuşak puf, kitaplık.

Tekstiller ve Desenler: Ölçülü olarak pamuk, ipek, hakiki/suni deri, çiçekli/etnik/geometrik desenler.

Aydınlatma: Fenerler, masa lambası, ambiyans sarkıt, avize, aplikler.

Döşeme: Daire veya dikdörtgen şeklinde halı ve kilimler.

Bohem Şık Salon Tasarımı

Uzun bitkiler, endüstriyel gri renkli vurgulu duvarla mükemmel bir kontrast oluşturur. Doğal dünyayı iç mekanlara getirmede ve hava kalitesini iyileştirmede de başarılıdır. Vurgulu duvarın görünümü beyaz yan duvarlarla yumuşatılabilir. Bir çift çiçek desenli sandalye ile doku kazandırılabilir.

Renkli Bohem Oturma Odası

Parlak renkleri ve geometrik şekilleri seviyorsanız, renkli oturma odası sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Oturma odasının tüm teması cesur görünüyor ve ziyaretçilere ilginç bir hikaye anlatıyor. Parlak renkler, odadaki büyük halı ile akıllıca dengelenebilir.  

İlginizi Çekebilir: Dizayn Koltuk Takımı Modeli

Modern Bohem Salon Tasarımı

Oturma odasında, çiçek desenli vurgulu duvar tropik havalar getirirken, hasır orta sehpa ve halı alana rustik bir dokunuş katacaktır.   

Endüstriyel Görünümlü Bohem Salon Tasarımı

Yatay rustik kahverengi tuğla tarzı vurgu detayı ve yandaki dikey siyah panel, açık gri duvarla yaratıcı bir kontrast oluşturur. Uzun palmiye ağacı, alana ferahlatıcı bir hava katarken, yumuşak krem ??L şeklindeki kanepe çok rahat ve davetkar görünecektir. Yeşilin farklı tonlarındaki kırlentler ile mükemmel bir şekilde tamamlanabilir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim