Makaleler » Blog » Gri Dekorasyonda Kullanılabilecek En İyi Renkler

Gri Dekorasyonda Kullanılabilecek En İyi Renkler

Gri Dekorasyonda Kullanılabilecek En İyi Renkler  


Gri, odanız için sakinleştirici bir duvar rengi ya da cesur bir mobilya seçimi olabilir. Gri, hemen hemen her evde iyi görünen çok yönlü bir renktir.
Gri ile pek çok renk uyum sağlarken, evinizin dekorunda en iyiyi ortaya çıkarabilecek renklerin kullanılacağını belirlemek, seçtiğiniz grinin gölgesine bağlıdır.
Sakinleştirici Gri Renk Tonları
Yumuşak gri duvarlarınız veya orta gri bir kanepe ve iki kişilik koltuğunuz varsa, sıcak altın tonlarını soğuk grilerinizle harmanlayarak dinlendirici bir atmosfer yaratabilirsiniz. Duvar kâğıdıyla kaplanmış bir vurgu mekânı daha şık gösterecektir. Güçlü bir tarz ifadesi oluşturmak istiyorsanız, mobilyanızda kahverengi yatar koltuk seçebilirsiniz.  
Kömür Grisi
Kömür grisi, canlı renklerin cesur ve parlak patlamalarıyla dengelenebilecek ilginç, karamsar bir görünüm katar. Kömür grisiyle pembe ve parlak pirinç tonlarını tercih edebilirsiniz.
Koyu gri ile zıtlık oluşturan renk geçişleri, dekorunuza beklenmedik bir denge duygusu yaratır. Yatak odasında gri döşemeli bir yatak başlığı ve dinlendirici gri duvarlarla düşünebilirsiniz. 
Nötr Tonlar
Yoğun bir günün sonunda dinlenmek için rahatlatıcı bir yer olarak nötr tonlarda dekore edilmiş bir odadan daha sakinleştirici bir şey yoktur. Gri, bej, kahverengi, siyah ve beyaz gibi diğer nötr renklerle iyi uyum sağlar.  
Canlı Gri ve Beyaz 
Keten kumaşlar, değişen gri ve beyaz, açık gri duvarlardan oluşan geniş şeritler, odanızın sıcak günlerde bile serin görünmesini sağlar. Yumuşak döşemeli bir yatak, yatak odanıza bir çiftlik evi görünümü katabilir. Bir renk dokunuşunuz olması gerekiyorsa, vurgu olarak basit beyaz ve gri bir veya yapay çiçekleri ekleyebilirsiniz.
İndirimli Oturma Odası Mobilyaları
Gri renkli evinize bir tarz getirmek için farklı mobilyaları sitemizde bulabilirsiniz. mobilyaseti.com mobilya alışverişi yapmanız için güvenilir adreslerin başında gelmektedir. Gri bir oda için seçebileceğiniz farklı tasarımlarımız mevcut. Sitemizden kendiniz için en uygun koltuk takımlarını seçebilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Poyraz Koltuk Takımı evinizi renklendirirken aynı zamanda sıcak bir dokunuş sunmanıza imkân sağlayacaktır. 
Yatak ve Yemek Odaları Aynı Renklerde mi Olmalı?
Yatak odası alırken yemek odasını da aynı renkte mi seçmek gerekiyor? Şeklinde bir soru aklınıza gelebilir. Biz burada şunu ifade etmek isteriz. Her odanın kendine has bir dokusu ve duruşu vardır. Evet, her ikisini de aynı renkte seçebilirsiniz, ancak tüm odalarınızı kendi isteğinize bağlı olarak özgürce seçebilirsiniz. Yatak odası renklerinden tasarımlarına kadar her şeyi belirlemek sizin elinizdedir. Dikkat etmeniz gereken önemli husus ise bu odalar arasındaki renk geçişlerini daha yumuşak yapmanız gerektiğidir. Evet, yatak odası mahrem alanınız ancak bunun dışındaki tüm odalarda geçişe çok dikkat etmenizde fayda vardır. Birbirini tamamlayan renkleri kullanmadığınızda evi genel olarak bölmüş ve birbirinden ayırmış olursunuz.
Evinizi sıfırdan döşemeye karar verdiyseniz ya da henüz yeni evlendiniz ve ilk mobilyalarınızı alacaksanız birbirini tamamlayanları tercih etmeniz ger zaman daha iyi olacaktır.
https://www.mobilyaseti.com/ 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim