Makaleler » Blog » Mutfağınızı Daha Lüks Göstermenin 8 Kolay Yolu

Mutfağınızı Daha Lüks Göstermenin 8 Kolay Yolu

Mutfağınız evinizin en çok kullanılan alanlarından biridir. Öyleyse neden onu içinde bulunmaktan gerçekten zevk alacağınız bir yer haline getirmek için dekore etmiyorsunuz? Mutfağınızı daha lüks göstermek için yapmanız gerekenler yazımızda.

 

Mutfağını Daha Lüks Göstermenin Yolları

Birkaç küçük stratejiyi göz önünde bulundurarak, yiyecek hazırlama alanınızı, bulaşık makinesini çalıştırmak üzereyken bile tamamen keyif alacağınız, lüks görünümlü bir yere dönüştürebilirsiniz.  Düzenlerken ve dekore ederken akılda tutulması gereken sekiz ipucu için okumaya devam edin.

 

Biraz Sanat Ekleyin

Tabii ki sanat eserine çok para harcamak istemezsiniz. Bu nedenle, yeniden yazdırabileceğiniz veya kaydedebileceğiniz dijital indirmeler, bu alan için harika bir seçimdir. Mutfağa eklenen sanatsal esintiler burada vakit geçirmeyi eğlenceli hale getirir.

Aydınlatma

Aydınlatma bir mutfağı daha pahalı göstermenin basit ve etkili bir yolu olarak görülür. Büyük avizeler mutfakların görünümünü güzelleştirir. Tezgahınızda küçük bir lambanın olması da güzel ve aynı zamanda işlevseldir.

Kahve Köşesi

Seçilmiş bir bar alanı, bir mutfağın lüks görünmesini ve hissedilmesini sağlamanın başka bir yoludur. Bu alanda güzel görünümlü şişeleri, kristal sürahileri, güzel kadeh takımlarını ve bar takımlarını sergileyebilirsiniz.

Misafirleri sık sık ağırlamaktan hoşlanıyorsanız, kağıt pipetler, bardak altlıkları ve benzerleri için küçük bir çekmece ayırın. Bu vurgular, en doğaçlama ve şık bir görüntü sağlar.

Metalleri Karıştırın

Paslanmaz çelik bir cihaz gibi malzemeleri fırçalanmış bakır tesisat armatürleriyle karıştırarak, mutfağa mağazadan satın alınmış bir görünüm yerine küratörlü bir his verilebilir.

Metalleri bir arada kullanmak mutfağı lüks gösterme yolları arasında en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

Dolap Kapaklarını Değiştirin

Dolap kapaklarını birkaç şık dokunuşla değiştirdiğinizde, ucuz görünümlü dolaplar anında güzelleşir.  İsterseniz eski kapakları elinizde tutabilir ve taşındığınızda tekrar takabilirsiniz.

 

Şık Depolama

Göze hoş görünmeyen poşetleri, kutuları, kahve ve mısır gevreği gibi ambalajları estetik açıdan hoş kavanozlara yerleştirin. Böylece ürünler sadece iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda haşerelerin atıştırmalık zulanıza girmesini de önler. Fazladan bir adım atmak isterseniz, tam olarak ne koyduğunuzu bilmek için her kavanoza etiket yapıştırabilirsiniz. 

 

Alanı Temiz Tutun

Temiz ve düzenli bir mutfak aynı zamanda lüks görünen bir mutfaktır. Kirli tabak ve bardakların birikmesine, dolapların  karıştırmasına ve kırık tabak veya cam eşyaların dolapta bulunmasına izin vermeyin. Yiyecek ve çeşnilerin son kullanma tarihlerini takip edin. Mutfağınız küçük veya geçici bir alanın parçası olsa bile, içine biraz sevgi katmak, alanın ışıldaması için harikalar yaratacaktır.

 

Günlük Rutinler

Bulaşık deterjanını cam veya plastik şık bir şişeye doldurun. Böylece sıradan bir logoya sahip bir şişe kullanmak zorunda kalmazsınız. Eskimiş bulaşık havlularını yenileriyle değiştirin. İçi boş kavanozları saklamayı bırakın. Estetik hem de işlevsel parçalar kullanmak mutfağın şık görünmesi için yardımcı olacaktır.

Mobilyaseti.com ürünlerimizi keşfetmeye hazır mısınız? Hemen inceleyin

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim